मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनको अन्तिम तयारी हुँदै

0

विर्तामोड, १० असोज ।

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनको अन्तिम तयारीमा जुट्नुभएको छ । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्षसमेत रहनुभएका उहाँले मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनबारे अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डसँग निरन्तर छलफल गरिरहनुभएको छ ।
पार्टीले दुई अध्यक्षलाई मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनको जिम्मेवारी दिइसकेकाले उहाँहरु छलफलमा जुट्नुभएको नेकपा संसदीय दलका उपनेता सुवासचन्द्र नेम्वाङले बताउनुभयो । यसबारे पार्टीले दुई अध्यक्षलाई जिम्मा लगाइसकेकाले उहाँहरुको सहमतिअनुसार नै मन्त्रिमण्डल पुनर्गठन हुने उहाँको भनाइ छ ।
प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बिहीबार झण्डै ३ घण्टा छलफलमा जुट्नुभएका दुई अध्यक्षको भेटघाट अहिले बाक्लिएको छ । अध्यक्ष प्रचण्डका प्रेस संयोजक विष्णु सापकोटाले मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनबारे केही दिनदेखि निरन्तर छलफल भइरहेको तर यसबारे अन्तिम निर्णयमा भने पुगिनसकेको बताउनुभयो ।
मन्त्रिमण्डल पुनर्गठनको मापदण्डबारे दुई अध्यक्षबीच छलफल भइरहे पनि कसलाई नियुक्ति गर्ने र कसलाई बिदाइ गर्ने भन्नेबारे सहमति जुट्न सकिरहेको छैन । गएको आइतबारको सचिवालय बैठकमा मन्त्रिमण्डल पुनर्गठन गरेर सरकारलाई थप प्रभावकारी बनाउनेबारेको प्रस्ताव पेस भएसँगै नेकपाले यसको सहमति जुटाउने जिम्मेवारी दुई अध्यक्षलाई दिएको हो ।
सचिवालय बैठकले पार्टी एकतालाई मजबुत बनाउन १० दिनभित्र पार्टीको साङ्गठानिक कार्ययोजना पेस गर्न पनि दुई अध्यक्ष र महासचिवलाई जिम्मा दिएको थियो । उहाँहरुबीच सबै मन्त्री फेर्ने वा दुई वर्ष पूरा भएकालाई हटाउने र बाँकी राख्ने तथा राम्रा काम गरेकालाई राख्दै अरुलाई फेरबदल गर्ने भन्ने विकल्पमा छलफल भैरहेको छ । ०००००

Share.

Leave A Reply